WhatsApp

Web Tasarım Ajansı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Web Tasarımda Renk Seçimi

Bireysel ya da kurumsal olarak bir web tasarım ihtiyacınız olduğunda en önemli detaylardan birisi web tasarım ajansı bulmaktır. Teknik detayları oldukça fazla olan bir konu olduğu için başarılı bir web sitesi için mutlaka profesyonel destek almalısınız. Fakat Web tasarım ajansı seçerken nelere dikkat edilmelidir? Bu konuda yol haritanızı sunuyoruz.

Web Tasarım Ajansı Seçerken Hangi Noktalara Dikkat Edilmeli?

Bir web sitesinin kurulum amacı, ziyaret edilmektir. Ziyaret edilmeyen, kullanıcısı olmayan bir web sitesinin herhangi bir değeri yoktur. Bu yüzden potansiyel müşterilerinizi standartları aşan bir web tasarımla etkilemelisiniz.

Blog, e-ticaret, haber, sağlık vb. sitenizin ana teması her ne olursa olsun başarılı bir Web tasarım ajansı sayesinde ziyaretçi sayınızı her geçen gün arttırabilir, müşterilerinizi çoğaltabilirsiniz. Bunun için bazı hususlara dikkat etmekte fayda vardır:

·         Web tasarım ajansı seçerken kesinlikle tek kriteriniz ucuzluk olmasın. Hatta çok ucuz teklif verenlerden uzak durun. Çünkü sektörde son yıllarda bireysel, amatör çalışan pek çok kişi olmuştur. Bunlar ucuz iş almakta ve kalitesiz, sonuç odaklı olmayan web siteleri sunmaktadır. Bu da kısa süre sonra müşterilerinin mağdur olmasına sebebiyet vermektedir.

·         Referans pek çok alanda olduğu gibi web tasarımda da büyük önem taşır. Bu yüzden web tasarım ajansı seçerken mutlaka referanslarını kontrol edin. İlla ki yüzlerce site tasarlamış olması gerekmiyor. Birkaç sitesi de fikir verici olacaktır.

·         CMS hizmeti sunan bir ajans ile çalışmanız daima avantajınızadır. Eğer içerik kontrol paneli içeren bir web sitesi satın alırsanız ilerleyen süreci daha rahat kontrol edebilirsiniz.

·         Ajansın mobil uyumlu tasarım yapacağından emin olun. Çünkü akıllı telefon, tablet gibi mobil cihazlardan internete erişim oranı her geçen gün artıyor. Yine Google en büyük sıralama kriterlerinden birisi olarak mobil uyumluluğu arıyor. Bu yüzden tercih edeceğiniz ajansın responsive tasarım gerçekleştirmesini isteyin. Mobil uyumluluk sayesinde web siteniz bütün mobil cihazlardan kusursuz kullanıcı deneyimi sunar.

·         Sözleşme imzalayan web tasarım ajansları önceliğiniz olsun. Hizmet alacağınız ajansın vaatlerini resmi hale getirmeyi önemseyin. Ajans, sizinle sözleşme imzalamalı hem sizin onlara karşı hem de onların size karşı vaatleri, istekleri ve sorumlulukları yasa zemine oturtulmalıdır. Sözleşme imzalamaktan çekinen ajanslar özellikle tehlike çanları çalıyordur.

Web Tasarım Çok Yönlü Bir Çalışmadır

Web tasarım, sadece sitenizin tasarlanması anlamına gelmez. Öncesi, sonrası ve bağlantılı işleriyle çok yönlü bir çalışmadır. Bu yüzden web tasarım ajansı seçerken ekip ruhuyla çalışanlar daha detaylı hizmet sunabilir. Kaliteli ve güvenli bir web tasarım ajansının tasarım öncesi ve sonrası hizmetlerle birebir ilgilenmesi gerekir. Dolayısıyla hizmetleri arasında web hosting, arama motoru optimizasyonu, içerik oluşturma, sunucu sağlama gibi web tasarımla birebir bağı olan imkanların da bulunuyor olması gerekir.

Web siteniz yayına açıldıktan sonra dahi herhangi bir aksaklıkla karşılaştığınızda size yardımcı olacak bir muhatabınız olmalıdır. Argeweb olarak uzun yıllardır sadece Türkiye’de değil dünyanın farklı ülkelerinde web tasarım çözümleri üretiyoruz. Yazılımcı, grafiker, içerik uzmanı ve mühendislerimizden oluşan güçlü bir kadroyla çalışıyoruz. En kaliteli hizmeti, en hızlı ve uygun fiyatlı biçimde gerçekleştiriyoruz.