WhatsApp

Yeni Başlayanlar için Detaylı Web Sitesi Kurma

Web Tasarımda Renk Seçimi

İnternetin sınır tanımayan gücünün her geçen gün arttığı bir ortamda web sitesi günden güne daha değerli hale geliyor. Her ne kadar bir web sitesi kurmak teknik anlamda kolay olsa da ziyaretçi çekmek, ziyaretçileri sitede tutmak gibi detaylar web sitesi sahipleri için zor olabiliyor. Bunun için bazı püf noktalar hakkında bilgi sahibi olmak gerekiyor. Peki bunlar neler?

Yeni Bir Web Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

Web sitesi, bir işletme veya kişinin dijital ortamdaki vitrinidir. İnternet sitesi artık dileyen herkese ürettiği malı ya da hizmeti geniş kitlelere tanıtabilme olanağı sağlıyor. İçeriği her ne olursa olsun web siteleri artık önemli bir pazarlama aracı olarak öne çıkıyor. Sadece pazarlama konusunda değil, fikirlerini global ölçekte takipçi kitlelerine ulaştırmak isteyenler için de büyük avantaj sunuyor. Dolayısıyla hem ticari hem fikri amaçlarla bir web sitesi sahibi olmanın önemi gün geçtikçe artıyor, daha fazla kişi ve işletme tarafından web sitesi kurulumu tercih ediliyor.

Gelişen teknoloji sayesinde günümüzde bir web site kurmak oldukça kolaydır. Dileyen herkes bu imkanlardan faydalanarak internet sitesi kurma yolunu tercih edebilir. Fakat ticari kaygılarla kurulacak bir web sitesi ile şahsi kullanımlar için kurulacak bir sitenin gerek içeriği gerekse ihtiyaçları aynı olmamaktadır. Bir web sitesi kurmak için atılması gereken adımlar şu şekildedir:

·         Alan adı (domain) seçimi,

·         Hosting çalışması,

·         Sitenin tasarlanması,

·         Görsel içeriklerin oluşturulması,

·         Yönetim panelinin inşa edilmesi,

·         Sitenin yayına hazır hale getirilmesi.

Bütün bu çalışmalar, sitenin faaliyet alanına uygun şekilde yapılmalı, web tasarım sürecinin her kademesinde azami dikkatli olunmalıdır. Profesyonel nitelikte bir site oluşturmak için atılacak her adım, siteye farkındalığın artması amacını taşımaktadır. Bu da girilecek görsellerin kalitesinden, çözünürlüğünden içeriklerin özgünlüğüne kadar pek çok parametrenin doğru şekilde bir araya getirilmesiyle mümkündür.

Başarılı Bir Web Site Kurulumunun Püf Noktaları

İnternet kullanımının artması ile birlikte web sitelerinin sayısı da artmıştır. Bugün hangi sektörde faaliyet gösterirseniz gösterin onlarca rakibiniz bulunuyor. Bu yüzden sadece arama motorlarında var olmanız yetmiyor. Bir dünya site arasından sıyrılıp arama sonuçlarında en üstlerde yer alması gerekiyor. Başarılı olabilmesi için oldukça titiz bir çalışma gerekiyor. Özellikle kurumsal bir kimlik elde etmek isteyenler veya var olan kimliklerini korumak, geliştirmek isteyenler daha bir dikkatli olmalıdırlar.

Başarılı bir web site kurmak için en temel özelliklerin başında web tasarımının doğru şekilde yapılmış olması geliyor. Bunun için kullanılacak arka plan renklerinden başlanarak fotoğraf seçimine, açıklamalara, yazıların boyutuna, rengine, nerede yer alacaklarına, görsellerin kalitesine kadar her detaya dikkat edilmelidir. Argeweb olarak uzun yıllardır edindiğimiz tecrübelerimizi, bilgi ve birikimimizi bütün projelerimize yansıtıyor, çeşidi hiç fark etmeksizin en iyi web sitelerini kullanımınıza sunuyoruz.